Zdenac Forum - Veliki & Mali Zdenci
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vaša Gmail E-Pošta
**Veliki Zdenci** *Facebook*
Image Hosted by ImageShack.us
Zdenac - Veliki Zdenci & Pavlovac Forum

Zdenac Forum

Latest topics
Like/Tweet/+1
Online
Ukupno je: 12 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 12 gostiju. :: 1 Bot

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 506, dana ned stu 12, 2017 9:27 pm.
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 107.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: nb4001.

Ukupno postova: 435. in 325 subjects
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Affiliates
free forum
Social bookmarking

Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of Zdenac on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Zdenac Forum - Veliki & Mali Zdenci on your social bookmarking website


Turbo komplet za lemljenje 2000 oC Rothenberger - Set za meko i tvrdo lemljenje na propan butan bocu

Go down

Turbo komplet za lemljenje 2000 oC Rothenberger - Set za meko i tvrdo lemljenje na propan butan bocu Empty Turbo komplet za lemljenje 2000 oC Rothenberger - Set za meko i tvrdo lemljenje na propan butan bocu

Postaj by Dean ned vel 04, 2018 9:02 pm

Turbo komplet za lemljenje 2000 oC Rothenberger - Set za meko i tvrdo lemljenje na propan butan bocu 2lse1z9

Dugo sam tražio komplet brenera (plamenika) na propan butan standardnu plinsku bocu a s kojim ću moći odraditi tvrdo lemljenje.
Kupljen je u Conrad web shopu;
Arrow Conrad turbo set za meko i tvrdo lemljenje

Napokon sam uspio naći jedan set koji ide na običnu standardnu propan butan bocu i ne treba kisik u posebnoj boci. Ovaj set može bez problema odraditi meko i tvrdo lemljenje, bez dodatnog kisika. Meni treba za hobi i tvrdo lemljenje bakrenih i željeznih cijevi manjeg profila (do 12 mm promjera).
Za tvrdo lemljenje koristim srednji plamenik od  Ø 22 mm.
Evo i kratkog videa;
Arrow Turbo komplet za meko i tvrdo lemljenje 2000 oC 3  Rothenberger - video

Do sada sam koristio acetilen, malu bocu, koju sam brzo potrošio a dosta je skuplja u odnosu na propan butan, koji mogu kupiti svugdje.
Bojao sam se da ovi plamenici neće postići potrebnu temperaturu za tvrdo lemljenje, no dosta prije zagrijem cijevi i površine i to sa srednjim 22mm plamenikom, nego acetilenom. Napominjem da ni s acetilenom nisam imao posebnu bocu kisika.
Turbo plamenik od Ø28 mm zagrije još bolje i brže no zaista nema potrebe za tvrdo lemljenje koje ja trebam.

U kompletu dolazi;

   Ergonomska, sigurnosna ručka sa štednim ventilom i velikom hvataljkom za ventil,  M 14x1-R 3/8 L
   Savijanje plamenika sa sigurnosnom, koničnom izolacijom
   Regulator tekućine s certifikatom DVGW 2,5 bar – 6 kg/h
   Vodovi s plaštem s certifikatom DVGW
   Turbo plamenik od 2 m i Ø 28 mm s temperaturom plamena do 2000 °C
   Točkasti plamenik Ø 14 mm
   Plamenik za tvrdo lemljenje Ø 22 mm
   Lemilica za meko lemljenje 250 g, Iskovana od bakra, sa stalkom
   Nastavak lemilice s 2 bakreno-pocinčana vrha
   Sigurnosni upaljač
   Nastavak za plamenik u boji od 50 mm
   Potporanj plamenika
   Čeljusni ključ sa 6 nastavaka
   Plastični kovčeg za nošenje.
Dean
Dean
Admin

Broj postova : 306
Points : 870
Reputation : 29
Join date : 23.06.2010
Lokacija : Veliki Zdenci

https://zdenac.forumhr.com

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.