Zdenac Forum - Veliki & Mali Zdenci
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vaša Gmail E-Pošta
**Veliki Zdenci** *Facebook*
Image Hosted by ImageShack.us
Zdenac - Veliki Zdenci & Pavlovac Forum

Zdenac Forum

Latest topics
Like/Tweet/+1
Online
Ukupno je: 16 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 16 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 506, dana ned stu 12, 2017 9:27 pm.
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 107.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: nb4001.

Ukupno postova: 435. in 325 subjects
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Affiliates
free forum
Social bookmarking

Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of Zdenac on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Zdenac Forum - Veliki & Mali Zdenci on your social bookmarking website


Dan župe Veliki i Mali Zdenci - Proštenje/Kirvaj , Crkva Svih Svetih Veliki i Mali Zdenci

Go down

Dan župe Veliki i Mali Zdenci - Proštenje/Kirvaj , Crkva Svih Svetih Veliki i Mali Zdenci Empty Dan župe Veliki i Mali Zdenci - Proštenje/Kirvaj , Crkva Svih Svetih Veliki i Mali Zdenci

Postaj by Dean sub lip 16, 2012 8:58 pm

U nedjelju 17. 6. 2012. je dan župe Veliki i Mali Zdenci.
Obilježava se u nedjelju poslije blagdana Presvetog Srca Isusovog i Marijinog.
U narodu to nazivamo proštenje, kirvaj ili kram.

Tim povodom je župno euharistijsko slavlje u Velikim Zdencima, povodom blagdana Presvetog Srca Isusova I Prečistog Srca Marijina, u Ckvi Svih Svetih.
Misa je u 9 i 45., a to je ujedno i župna misa, iliti misa za župljane.

Dan župe Veliki i Mali Zdenci - Proštenje/Kirvaj , Crkva Svih Svetih Veliki i Mali Zdenci 64745244644242293070417

Jedina jutranja misa je u Crkvi Svetog Josipa u Grubišnom Polju, u 8 i 30 sati.

U 11 sati, u Ivanovom Selu, je krizma i misa.
I njihova crkva je presvetog Srca Isusova, te također imaju župni blagdan, proštenje i sakrament potvrde ili krizme.

(Ako sam što pogrešno naveo, javite mi da to ispravim )

Malo o tom danu Wink
Ono što je "Marinje" Grubišnom Polju, ono što je "Petar i Pavao" tj. "Petrovo" Pavlovcu (dopodne Petar, poslijepodne Pavao), to bi nama Zdenčanima trebala biti nedjelja u 6. mjesecuposlije blagdana Presvetog Srca Isusova i Marijina.
Ove godine to pada 17. 6. naravno, u nedjelju..
Sigurno ste prijašnjih godina bili pozvani od rodbine i prijatelja iz G. Polja I Pavlovca za Marinje i Petrovo u goste na ručak i druženje. Također su se oni potrudili da vas ugoste, da vam ništa ne fali, a da ne pričam , da sam jedva disao poslije takvih gozbi..
Otkada se kod nas sagradila crkva Svih Svetih, druga nedjelja u 6. mjesecu je određena kao dan, crkve Svih Svetih, i naravno dan Velikih i Malih Zdenaca , kada bi mi konačno trebali ugostiti naše susjede, rodbinu i prijatelje iz okolnih mjesta, kod kojih smo mi godinama išli i fino se gostili..
E sada, dragi moji zdenčani, trebalo bi izvaditi roštilje, peke, ražnjeve i slične rekvizite i pozvati, grubišnopoljce, pavlovčavne,orlovčane, grbavčane i sve ostale ljude dobre volje koji su vas godinama gostili i pokazati im da i kod nas ima "materijala" za roštilj, peku i ražanj, ili tko to ne može, bar pozvati društvo na rundu,sladoled ili sl. u Zdence,,
Evo, javljeno je , pa se ne možemo izvačiti da "nismo znali"...
Pozdrav svima u grupi Veliki i Mali Zdenci i , nadam se posjetu onih članova, koji nisu iz Zdenaca...
Dean
Dean
Admin

Broj postova : 306
Points : 870
Reputation : 29
Join date : 23.06.2010
Lokacija : Veliki Zdenci

https://zdenac.forumhr.com

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.