Zdenac Forum - Veliki & Mali Zdenci
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vaša Gmail E-Pošta
**Veliki Zdenci** *Facebook*
Image Hosted by ImageShack.us
Zdenac - Veliki Zdenci & Pavlovac Forum

Zdenac Forum

Latest topics
Like/Tweet/+1
Online
Ukupno je: 11 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 11 gostiju. :: 1 Bot

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 506, dana ned stu 12, 2017 9:27 pm.
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 107.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: nb4001.

Ukupno postova: 435. in 325 subjects
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Affiliates
free forum
Social bookmarking

Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of Zdenac on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Zdenac Forum - Veliki & Mali Zdenci on your social bookmarking website


VIVAX IMAGO LED TV-32LE11, FullHD, DVB-T, MPEG4,.MKV Opis / Review

Go down

VIVAX IMAGO LED TV-32LE11, FullHD, DVB-T, MPEG4,.MKV Opis / Review Empty VIVAX IMAGO LED TV-32LE11, FullHD, DVB-T, MPEG4,.MKV Opis / Review

Postaj by Dean čet vel 16, 2012 6:49 am

Veljača 2012
Nedavno sam prodao svoj stari crt tv, i počelo se tražiti po web i ostalim trgovinama led/lcd tv.
Trebalo mi je nešto ovih karakteristika:
-led (mala potrošnja el. energije, dugotrajnost panela, bolji kontrast i svjetlina)
-mpeg4/2 tuner
-usb s reprodukcijom divixa i mkv datoteka s pripadajućim titlovima i prikazom hrvatskih dijakritičkih znakova
-full Hd , rezolucija 1920x1080
-32", tj 80-82 cm dijagonale
-mora imati pc video i audio priključke
-mora trošiti manje struje od prošlog starog crt tv-a, koji je trošio s digitalnim prijemnikom oko 70 W

Nisam imao baš previše novaca na raspolaganju, pa sam morao tražiti u najmanjem cjenovnom rangu..
Tu se kao izbor izdvojio jedino Vivax, model IMAGO LED TV-32LE11
-ima sve što sam tražio: fulHD, usb-mkv+titlove, mpg4, pc priključke te još možete i snimati tv program na usb stik ili vanjski prenosni hard
-potrošnja struje mu je tvornički deklarirana na 76W po satu, no ja sam izmjerio potrošnju od 49-51 W, a u standby-u 0.5W, što je više nego dobro za ovaj tv
-maksimalna potrošnja koju sam izmjerio bila je 52W, kada sam svjetlinu dao na 100%
-što se tiče potrošnje, tu sam postigao željeno i skoro 30% mi je sada manja potrošnja el. energije nego na prošlom crt televizoru
-napominjem da u trgovinama, ovu potrošnju od 50-70w nisam mogao pronaći na lcd televizorima, već samo na led-u
Što se tiće usb utora i reprodukcije, stvari stoje ovako:
-bez problema otvara divix i mkv datoteke, mp3 slike, čak i dokumente
-otvara i pripadajuće titlove od divixa i mkv datoteka, čak nema problema niti s otvaranjem HR dijakritičkih znakova, šđčćž i to sve u početnim postavkama, tj nisu potrebna nikakva podešavanja da biste dobili šđčćž
-jedinu zamjerku imam na veličinu titla, koji je mogao i trebao biti veći, a niti nema opcije za povečanje ili pozicioniranje titla
-meni je tv oko 3 metra od trosjeda, te to i nije neki problem, no tko ima veći razmak, mislim da će titlovi biti nijansu premali

VIVAX IMAGO LED TV-32LE11, FullHD, DVB-T, MPEG4,.MKV Opis / Review Ledtv

Spajanje tv-a na računalo
Meni titlovi i nisu toliko problem jer sam spojio računalo na taj led tv, skupa s zvukom; video preko vga kabla, a audio na klasičan pc audio stereo priključak
-kada nabavim hdmi kabal, probam i na taj način, vjerojatno će biti još bolje
-i bez hdmi kabla, dobio sam i video i zvuk na ovaj led tv, te mi nisu bili potrebni dodatni zvučnici za pc, već koristim postojeće na tv-u
-bez problema sada pregledavam vijesti, youtube, filmove svih formata i titlova, te mogu prilagoditi kako god hoću film i titlove

Završni opis

Cijena dotičnog Led modela je oko 2300 kn (veljača 2012, cca 300€){TehnoShop, Daruvar}, te nisam mogao pronaći led tv za manje novaca , a da ima sve ove karakteristike.
Usb utor radi odlično, možete pregledavati od divixa do slika, glazbe, dokumenata.
Prijevod također otvara u redu, no jedina zamjerka ide na veličinu titla, koji vam možda neće biti dovoljno veliki ako ćete imati od tv-a do trosjeda više od 3 metra
Odlična stvar je što možete snimati željeni program na vanjski usb medij. Odaziv je 6.5 ms, što je osrednja vrijednost, jer danas u ponudi imate lcd/tv s odazivom od 3 ms , ali is 8 i 10 ms, tako da je ova vrijednost u nekavoj sredini. No mislim, da ćete teško zapaziti razliku između 3.5 i 6.5 ms Cool . Dizajn je jednostavan i praktičan sa skrivenim zvučnicima, i jedino što se vidi je Vivax logo. Garancija je 2 godine. Na prikaz slike i zvuka nemam zamjerke.
Svidio mi se jedan LG sa svim ovim karakteristikama, no on je bio ravno 1000 kn skuplji, što nisam mogao financijski "odraditi".

Tehničke karakteristike

Dijagonala 32"/82 cm; FullHD, DVB-T MPEG4; .MKV
Maksimalna rezolucija 1920x1080
Svjetlina 400 cd/m2
Dinamički kontrast 1 000 000:1
Vidljivi kut 178°/178°
Vrijeme odziva 6,5ms
VESA 200x100
Priključci: USB2.0 1, VGA 1, AV IN 1, SCART 1, YPb(Cb)/Pr(Cr) 1, HDMI 3; PC Audio 1
Ostalo: DVB-T tuner, TXT, OSD, Hotel mod, Nicam, daljinski upravljač

Dijagonala
32" / 82 cm
Format
16:9
Maksimalna rezolucija
1920x1080
Svjetlina [cd/m2]
4000
Kontrast
1000000
Vidljivi kut (hor.) [°]
178
Vidljivi kut (ver.) [°]
178
Vrijeme odziva [ms]
6,5
Video kompatibilnost
NTSC, PAL, SECAM
VESA
200x100
Composite
0
S-Video
0
Component
0
SCART
1
D-sub
0
HDMI
3
PC audio
1
DVI
0
USB
1
VGA
1
Headphone
0
Mod prikaza
Dynamic, Movie, Personal, Standard
Pozadinsko osvjetljenje
Auto, Normal
Dimenzije uređaja [cm]
77,9x20,9x54,7
Masa uređaja [kg]
9
Dimenzije pakiranja [cm]
89,0x15,4x66,0
Masa pakiranja [kg]
11
Tip proizvoda
CE - LCD TV
Dean
Dean
Admin

Broj postova : 306
Points : 870
Reputation : 29
Join date : 23.06.2010
Lokacija : Veliki Zdenci

https://zdenac.forumhr.com

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.